Nikdy nelitujte peněz ani času, které vyměníte za pocit cestovatelského štěstí ;-)

Absolutní luxus a pohodlí v integrovaném obytném voze

Plné integrované vozy mají nejlépe vyřešený vnitřní prostor, nedostižné izolační schopnosti proti mrazu i horku a v neposlední řadě jsou prostě krásné.

Na obrázku vidíte model LMC EXPLORER Preimum I680.

Zde vidíte vnitřní uspořádání LMC EXPLORER Premium I680.

V zadní části vozu dvě samostatná lůžka snadno přestavitelná do podoby velkého letiště 2x2m.

V přední části vozu stahovací lůžko o rozměru 2x1,4m.

Jako další alternativy integrovaného vozu se nabízejí:

Model I650G se obývákem v zadní části vozu.

Nebo provedení se zadní koupelnou a WC - I710.

Chcete-li větší garáž a oddělený sprchový kout, provedení I730G.

A královská postel v modelu I740.

Rádi s Vámi pohovoříme o Vašich představách a prioritách - kontaktujte nás zde.

 

Jak si integrál nakonfigurovat k plné spokojenosti?

Jednotlivé prvky výbavy je možné dokoupit samostatně, většina prvků se ale vyplatí v paketech.

Nejdříve je vhodné vyřešit "problematiku" řidiče ;-)

 • Jaký výkon motoru. Základních 130 koní není vůbec problém. Auto jede na pohodu, zvládne i dálniční tempo, pouze v kopci může být znát 3,5 t zátěž. Střední cestou je 150 koní, při dálničním tempu Vás odmění nižší spotřebou - cca o 0,5-1,0l. Nejvýkonnější verze 180 koní je náhrada za starší 3l motor - emisní normy ukončili jeho výrobu. Jízdní projev si těch pár uživatelů, co jej již má, chválí - známe rčení objem ničím nenahradíš ale všichni známe a 105 tis.Kč příplatek není právě drobnost.
 • Převodovka? Manuál nebo automat za 60 tis.Kč? Naše doporučení je jednoznačně automat - absolutní pohodlí, nemusíte řazení věnovat pozornost, super ve městech, automat umí i sekvenci, takže máte-li touhu si podřadit, možné to je. Jediná nevýhoda automatu - když se zahrabete do sněhu nebo bláta (to je horší), tak se nevyhoupete - to prostě automat neumí. Takže k automatu vždy doporučujeme dlouhé a pevné lano :-)
 • Klimatizace (motorová) - paket CKP? Paket přijde na 71 tis.Kč. Jen klimatizace je samostatně za 48 tis.Kč. Obytku bez tempomatu za 7 tis.Kč si také moc nedokáži představit. I airbag spolujezdce za 9 tis.Kč je dnes asi jednozačná volba. Pořizovat tyto 3 položky samostatně a jste skoro na ceně paketu. "Zdarma" tak získáte mlhovky, denní LED svícení, větší nádrž na naftu a multifunkční volant.
 • Krásné auto za 45 tis.Kč - paket DP? Podstatná položka jsou hliníková kola v hodnotě 21 tis.Kč a LED potkávací i dálková světla v hodnotě 22 tis.Kč. Prakticky "zdarma" si ještě vylepšíte vůz  vnějšími lakovanými zrcátky, hliníkovo-chromovým designem přístrojovky a koženým provedením volantu a řadičky.

Dalším zásadním bodem řešení výbavy je obytná část:

 • Začneme opět paketem - AVP. Paket přijde na 83 tis.Kč. Zásadní položkou jsou komfortní dveře integrované kabiny vč.elektricky stahovatelného okénka v hodnotě 61 tis.Kč. Dále repro pro rádio i v obytné části v hodnotě 8 tis.Kč a pokud zvažujete nástavbovou klimatizaci, soláry nebo i TV + SAT neobejdete se bez přípravy za 14 tis.Kč. "Zdarma" získáte dveřní moskytiéru,střešní okno HEKI a zadní sklopné nohy pro snížení houpavosti vozu při pobytu.
 • Navigace Zenec? V zásadě jednoznačně doporučujeme. Umí navigovat, zná rozměry vozu, nepustí Vás pod nízký most. Přehrává rádio, CD, DVD, USB. Obsahuje i couvací kameru. Pokud by se Vám 44 tis.Kč zdálo hodně, je možné uvažovat o multimediálním systému jiného výrobce - nebude umět rozměry obytného vozu, bude nutné připojit couvací kameru - dá se ale ušetřit.
 • Nástavbová klimatizace? Zde není jednoduchá odpověď. Přijde na 55 tis.Kč, funguje pouze při připojení na 220V. Po většinu roku ji nepotřebujete a přesto ji vozíte. Asi takto - pokud jste příznivci letního cestování k moři a trávíte tam mnoho týdnu v kempech, pak určitě ano. Pokud se ale raději touláte po celé Evropě, často stojíte mimo oficiální stání, více cestujete mimo hlavní prázdniny, pak je na zvážení, jestli je to nutné. Usnadnit rozhodnutí Vám může fakt, že je možné ji kdykoliv dodělat.
 • Markýza? Říká se, kdo nerozbalí markýzu, ten nebydlí;-) Ano, markýza je víceméně povinná součást každého obytného vozu. Kromě vyloženě zimní sezóny se vždy najde využití.
 • Dle našich cestovatelských zkušeností Vám jednoznačně doporučujeme objednat tyto další doplňky:
  • DuoControl se systémem CrashSensor
  • Okna s bezpečnostními rámy
  • Přídavné pásy pro zadní lavici (3.a 4.cestující)
  • Nosič kol - můžeme doporučit osvědčený model Thule
 • Pokud chcete mít přístup do garáže z obou stran vozu, určitě využijte paketu GP - se slevou 10 tis.Kč získáte navíc úložný prostor a poutací lišty pro upevnění nákladu.
 • Dle Vašich cestovatelských preferencí můžete zvažovat tyto doplňky:
  • Tažné zařízení - povezete loď, nebo vozík s motorkou, či držák na skútra na kouli
  • Okénko v koupelně
  • Podlahové topení

Není snadné se vyznat v cenících a prvcích výbavy - kontaktujte nás zde.

Ceník nejprodávanějšího modelu integrálu pro 4 osoby I680

Základní cena včetně DPH - 1.947.612 Kč.

Obvykle nikdo si integrovaný vůz v základní ceně nekoupí, teprve dodatečnou výbavou získáte všechny užitné vlastnosti a výrazně vůz zhodnotíte.

Cena jedné z možných optimálních konfigurací - 2.355.665 Kč.
(130PS, automat, paket AVP, CKP, DP, přídavné pásy, navigace Zenec s couvací kamerou, bezpečnostní okna, markýza, DuoControl+EisEx)

Chcete kompletní ceník - najdete zde.
Máte nabídku jiného výrobce - můžeme společně porovnat - kontaktujte nás zde.
Chcete si vůz vyzkoušet - rádi Vám jej půjčíme.

Doložnost této konfigurace 239kg (do výpočtu hmotnosti je již započítáno 50l vody, 90% paliva, řidič-75kg, 1 propan lahev, povinná výbava).
Uvedenou doložnost využijete pro zbylé cestující a náklad.

Jak moc je důležitá doložnost? - kontaktujte nás zde.

 

Na co cestovatelé často zapomínají?

Mozky máme plné informací, ač neradi, často na něco zapomínáme. Pošleme Vám vyladěný check-list podle kterého si sbalíte raz dva a na nic nezapomenete.

Zlákala nás výhoda obytných vozů - že odpadá nutnost podrobně plánovat a nutnost plán dodržovat :-) prostě můžete přespat kdekoliv a kdykoliv, zdržet se kde se vám líbí a nebo zase odjet dřív, když chcete.
Půjčovnu ChciObytnak známe i z jiné jejich činnosti a můžeme potvrdit skvělé zkušenosti.
V minulosti jsme již s obytkami jeli, tato byla perfektně vybavená i pro zimní provoz. Výborný byl automat.

Petr Kosek, Liberec www.nalehko.com

Toužili jsme po nezávislém cestování na velké vzdálenosti při zachování maximálního komfortu celé rodiny. A také rád řídím :-) ChciObytnak jsem si vybral z důvodu poměru ceny a kvality, líbilo se mi provedení vozu a jeho mládí. Potěšila mě kvalita zaškolení a perfektní čistota předaného vozu. Vyhovovala mi i automatická převodovka. Určitě mohu doporučit ;-)

Josef Krulich, Děčín

Chtěli jsme splnit sen našich dětí. Cestovat obytňáčkem. Spát nadivoko. Byli jsme velmi překvapeni, jak perfektně může být takový auťák vybaven - prostě tam bylo všechno. I prostoru pro naši 4 členou rodinu bylo víc než dost. Trochu jsme se báli, jak to uřídíme a přitom to nakonec byla hračka.

Marek Svačinka jednatel Gerotop s.r.o.

Zajímá mě o karavaningu

Co nás přivedlo k obytce? Touha po dobrodružnější formě cestování s dětmi a pocitu volnosti.
Co nás potěšilo? Těšilo nás vlastně vše. Výbava a i komfort při cestování byl parádní.

Petr Gänsel, Chrastava

Chci získávat akční nabídky půjčovny obytňáků.

Za určitých podmínek může být nabídka na půjčení cenově zvýhodněná. Chcete být mezi prvními, kdo to bude vědět?

Chtěli jsme zkusit cestování bez omezení ubytováním. ChciObytnak.cz jsme si vybrali pro jejich blízkost, půjčují nové vozy a mají zajímavé ceny při včasném objednání. Potěšila nás i možnost zobrazení obsazeností vozů až na rok dopředu. Byli jsme nadšeni výborným stavem vozu a přístupem majitelů.

Josef Havel, Ústí nad Labem

Toužili jsme po nezávislosti na cestě a možnosti procestovat během dovolené více míst. Byla to naše první zkušenost a proto jsme ocenili profesionální přístup. I cena byla zajímavá s ohledem na výbavu a prostornost vozu, kde se opravdu myslí na vše.

R.Č., Růžová

Chtěli jsme vyzkoušet kempování v kombinaci s komfortem. Na ChciObytnak jsme měli dobré reference a nabídli nové a velké auto. Překvapil nás full service včetně ručníků, čaje, koření atd. Prostě hotel na kolech:-) Osobně bych raději auto s manuálem, ale jinak byl polointegrál dokonalý.

Daniel Galandr, Liberec

Elektrokolo, karavaning a předsudky.

Mnoho lidí si myslí, že elektrokola jsou pouze pro důchodce nebo invalidy. Že to je trochu ostuda pomáhat si elektřinou. NENÍ TOMU TAK :-) Bezva užitek přináší elektrokolo párům, kde jeden z páru není takový vytrvalec a vrchař. Typická situace, kdy muž je pomalou jízdou znuděn a žena tou samou jízdou únavou již skoro nevidí, vůbec nemusí nastat.