Nikdy nelitujte peněz ani času, které vyměníte za pocit cestovatelského štěstí ;-)

Pojedete maximálně ve 4 a chcete nejpohodlnější spaní

Hledáte absolutně pohodlné spaní a jezdíte obvykle ve dvou, ale chcete mít i rezervu pro další dva cestovatele. Alkovna Vám nevyhovuje pro vyšší stavbu a z toho plynoucí vyšší spotřeby. Jednoznačně můžeme doporučit tento polointegrovaný model H737G.

Zde vidíte vnitřní uspořádání.

V zadní části vozu můžete mít dvě samostatná lůžka 200*80cm. Nebo je možné spojit v letiště 200x200cm. Okolo celého letiště je rozvod teplého vzduchu - i v arktických mrazech budete spát v teplotě, kterou si nastavíte na termostatu.

V přední části vozu nad obývákovým sezením je stahovací dvoulůžko o rozměru 200*130cm. Z obou stran chráněné síťkami proti pádu, s vlastním osvětlením a se střešním oknem. Stažení lůžka je otázka 15 vteřin.

Rádi s Vámi pohovoříme o Vašich představách a prioritách - kontaktujte nás zde.

Jak si polointegrál nakonfigurovat k plné spokojenosti?

Drtivá většina výbavy je obsažena již v základní ceně 1.850.324 Kč.včetně DPH.

Můžeme však zvažovat ještě lepší pohodu pro řidiče:

  • Jaký výkon motoru. 150 koní v základu je zcela dostačujících. Nejvýkonnější verze 180 koní je náhrada za starší 3l motor - emisní normy ukončili jeho výrobu. Jízdní projev si těch pár uživatelů, co jej již má, chválí - známe rčení objem ničím nenahradíš ale všichni známe a 105 tis.Kč příplatek není právě drobnost.
  • Převodovka? Manuál nebo automat za 60 tis.Kč? Naše doporučení je jednoznačně automat - absolutní pohodlí, nemusíte řazení věnovat pozornost, super ve městech, automat umí i sekvenci, takže máte-li touhu si podřadit, možné to je. Jediná nevýhoda automatu - když se zahrabete do sněhu nebo bláta (to je horší), tak se nevyhoupete - to prostě automat neumí. Takže k automatu vždy doporučujeme dlouhé a pevné lano :-)

Dalším zásadním bodem řešení výbavy je obytná část:

  • Navigace Zenec? V zásadě jednoznačně doporučujeme. Umí navigovat, zná rozměry vozu, nepustí Vás pod nízký most. Přehrává rádio, CD, DVD, USB. Obsahuje i couvací kameru. Pokud by se Vám 44 tis.Kč zdálo hodně, je možné uvažovat o multimediálním systému jiného výrobce - nebude umět rozměry obytného vozu, bude nutné připojit couvací kameru - dá se ale ušetřit.
  • Nástavbová klimatizace? Zde není jednoduchá odpověď. Přijde na 55 tis.Kč, funguje pouze při připojení na 220V. Po většinu roku ji nepotřebujete a přesto ji vozíte. Asi takto - pokud jste příznivci letního cestování k moři a trávíte tam mnoho týdnu v kempech, pak určitě ano. Pokud se ale raději touláte po celé Evropě, často stojíte mimo oficiální stání, více cestujete mimo hlavní prázdniny, pak je na zvážení, jestli je to nutné. Usnadnit rozhodnutí Vám může fakt, že je možné ji kdykoliv dodělat.
  • Pokud chcete mít přístup do garáže z obou stran vozu, určitě využijte paketu GP - se slevou 10 tis.Kč získáte navíc úložný prostor a poutací lišty pro upevnění nákladu.
  • Dle Vašich cestovatelských preferencí můžete zvažovat:
    • Tažné zařízení - povezete loď, nebo vozík s motorkou, či držák na skútra na kouli

Není snadné se vyznat v cenících a prvcích výbavy - kontaktujte nás zde.

 

Ceník polointegrálu pro 4 osoby H737G

Základní cena včetně DPH - 1.850.324 Kč.

Již v této základní ceně získáte zcela plnohodnotný obytný vůz.

Cena jedné z možných optimálních konfigurací - 1.972.463 Kč.
(150PS, automat, navigace Zenec s couvací kamerou, paket GP)

Chcete kompletní ceník - najdete zde.
Máte nabídku jiného výrobce - můžeme společně porovnat - kontaktujte nás zde.

Doložnost této konfigurace 320 kg (do výpočtu hmotnosti je již započítáno 50l vody, 90% paliva, řidič-75kg, 1 propan lahev, povinná výbava).
Uvedenou doložnost tak využijete pro zbylé až 3 osoby a náklad.

Jak moc je důležitá doložnost? - kontaktujte nás zde.

 

 

Na co cestovatelé často zapomínají?

Mozky máme plné informací, ač neradi, často na něco zapomínáme. Pošleme Vám vyladěný check-list podle kterého si sbalíte raz dva a na nic nezapomenete.

Zlákala nás výhoda obytných vozů - že odpadá nutnost podrobně plánovat a nutnost plán dodržovat :-) prostě můžete přespat kdekoliv a kdykoliv, zdržet se kde se vám líbí a nebo zase odjet dřív, když chcete.
Půjčovnu ChciObytnak známe i z jiné jejich činnosti a můžeme potvrdit skvělé zkušenosti.
V minulosti jsme již s obytkami jeli, tato byla perfektně vybavená i pro zimní provoz. Výborný byl automat.

Petr Kosek, Liberec www.nalehko.com

Toužili jsme po nezávislém cestování na velké vzdálenosti při zachování maximálního komfortu celé rodiny. A také rád řídím :-) ChciObytnak jsem si vybral z důvodu poměru ceny a kvality, líbilo se mi provedení vozu a jeho mládí. Potěšila mě kvalita zaškolení a perfektní čistota předaného vozu. Vyhovovala mi i automatická převodovka. Určitě mohu doporučit ;-)

Josef Krulich, Děčín

Chtěli jsme splnit sen našich dětí. Cestovat obytňáčkem. Spát nadivoko. Byli jsme velmi překvapeni, jak perfektně může být takový auťák vybaven - prostě tam bylo všechno. I prostoru pro naši 4 členou rodinu bylo víc než dost. Trochu jsme se báli, jak to uřídíme a přitom to nakonec byla hračka.

Marek Svačinka jednatel Gerotop s.r.o.

Zajímá mě o karavaningu

Co nás přivedlo k obytce? Touha po dobrodružnější formě cestování s dětmi a pocitu volnosti.
Co nás potěšilo? Těšilo nás vlastně vše. Výbava a i komfort při cestování byl parádní.

Petr Gänsel, Chrastava

Chci získávat akční nabídky půjčovny obytňáků.

Za určitých podmínek může být nabídka na půjčení cenově zvýhodněná. Chcete být mezi prvními, kdo to bude vědět?

Chtěli jsme zkusit cestování bez omezení ubytováním. ChciObytnak.cz jsme si vybrali pro jejich blízkost, půjčují nové vozy a mají zajímavé ceny při včasném objednání. Potěšila nás i možnost zobrazení obsazeností vozů až na rok dopředu. Byli jsme nadšeni výborným stavem vozu a přístupem majitelů.

Josef Havel, Ústí nad Labem

Toužili jsme po nezávislosti na cestě a možnosti procestovat během dovolené více míst. Byla to naše první zkušenost a proto jsme ocenili profesionální přístup. I cena byla zajímavá s ohledem na výbavu a prostornost vozu, kde se opravdu myslí na vše.

R.Č., Růžová

Chtěli jsme vyzkoušet kempování v kombinaci s komfortem. Na ChciObytnak jsme měli dobré reference a nabídli nové a velké auto. Překvapil nás full service včetně ručníků, čaje, koření atd. Prostě hotel na kolech:-) Osobně bych raději auto s manuálem, ale jinak byl polointegrál dokonalý.

Daniel Galandr, Liberec

Elektrokolo, karavaning a předsudky.

Mnoho lidí si myslí, že elektrokola jsou pouze pro důchodce nebo invalidy. Že to je trochu ostuda pomáhat si elektřinou. NENÍ TOMU TAK :-) Bezva užitek přináší elektrokolo párům, kde jeden z páru není takový vytrvalec a vrchař. Typická situace, kdy muž je pomalou jízdou znuděn a žena tou samou jízdou únavou již skoro nevidí, vůbec nemusí nastat.