Nikdy nelitujte peněz ani času, které vyměníte za pocit cestovatelského štěstí ;-)

Zvažujete alkovnu pro 6 - pak nečekejte

Alkovna je obecně velmi oblíbený typ obytného vozu. A to především v konfiguraci pro 6 cestovatelů. Jde o velmi prostorný vůz a vůbec není na škodu v něm jezdit i v menším počtu. Rezervu pro až 6 osob ale máte a nikdo Vám ji nevezme.

Na obrázku vidíte model LMC A694G.

Zde vidíte vnitřní uspořádání LMC A694G.

Dvoulůžko v alkovně nad kabinou - ideální pro děti a také pro cestovatele, kteří preferují spánek v chladnu - do alkovny je možné vypnout vytápění.

Zadní dvoulůžko ideálně pro rodiče a milovníky spánku v teple.

Dále je možné ze sezení na noc sestavit menší dvoulůžko pro děti nebo jednu dospělou osobu (do 180 cm).

Jako další alternativy vozu alkovnového typu se nabízejí:

Také 6 místná kratší alkovna LMC A664G. Místo zadního dvoulůžka jsou palandy. Auto je tím kratší a lehčí. Někdo preferuje oddělené spaní na palandách. Nevýhodou je snížená využitelnost garáže při využití spodní palandy.

Nebo 4 místná nejprostornější alkovna LMC A714G s královským spaním v zadní části vozu.

Zadní dvě oddělená lůžka, která nezasahují do garáže a je možné je spojit ve velké letiště 2mx2m.

Rádi s Vámi pohovoříme o Vašich představách a prioritách - kontaktujte nás zde.

 

Jak si alkovnu nakonfigurovat k plné spokojenosti?

Jednotlivé prvky výbavy je možné dokoupit samostatně, většina prvků se ale vyplatí v paketech.

Nejdříve je vhodné vyřešit "problematiku" řidiče ;-)

 • Jaký výkon motoru. Základních 130 koní není vůbec problém. Auto jede na pohodu, zvládne i dálniční tempo, pouze v kopci může být znát 3,5 t zátěž. Střední cestou je 150 koní, při dálničním tempu Vás odmění nižší spotřebou - cca o 0,5-1,0l. Nejvýkonnější verze 180 koní je náhrada za starší 3l motor - emisní normy ukončili jeho výrobu. Jízdní projev si těch pár uživatelů, co jej již má, chválí - známe rčení objem ničím nenahradíš ale všichni známe a 100 tis.Kč příplatek není právě drobnost.
 • Převodovka? Manuál nebo automat za 60 tis.Kč? Naše doporučení je jednoznačně automat - absolutní pohodlí, nemusíte řazení věnovat pozornost, super ve městech, automat umí i sekvenci, takže máte-li touhu si podřadit, možné to je. Jediná nevýhoda automatu - když se zahrabete do sněhu nebo bláta (to je horší), tak se nevyhoupete - to prostě automat neumí. Takže k automatu vždy doporučujeme dlouhé a pevné lano :-)
 • Klimatizace (motorová) - paket CKP? Paket přijde na 61 tis.Kč. Jen klimatizace je samostatně za 48 tis.Kč. Obytku bez tempomatu za 7 tis.Kč si také moc nedokáži představit. I airbag spolujezdce za 9 tis.Kč je dnes asi jednozačná volba. Pořizovat tyto 3 položky samostatně a jste již přes cenu paketu. "Zdarma" tak získáte elektrická zrcátka s DAB anténou, větší nádrž na naftu a multifunkční volant.
 • Krásné auto za 31 tis.Kč - paket DP? Podstatná položka jsou hliníková kola v hodnotě 21 tis.Kč. Pokud toužíte i po denních LED světlech nebo příjemném hliníkovo koženém interiéru, není co řešit.

Ostatní položky týkající se podvozku a kabiny jsou již méně významné a záleží na Vašich prioritách, jestli je budete zvažovat a případně objednáte.

Dalším zásadním bodem řešení výbavy je obytná část:

 • Začneme opět paketem - AVP. Paket přijde na 43 tis.Kč. Zásadní položkou jsou komfortní sedadla s područkami v hodnotě 17 tis.Kč. Jednoznačně doporučujeme. Dále repro pro rádio i v obytné části v hodnotě 8 tis.Kč. Pokud zvažujete nástavbovou klimatizaci, soláry nebo i TV + SAT neobejdete se bez přípravy za 14 tis.Kč. Poté za "zbylé" 4 tis.Kč získáte dveřní moskytiéru a zadní sklopné nohy pro snížení houpavosti vozu při pobytu.
 • Navigace Zenec? V zásadě jednoznačně doporučujeme. Umí navigovat, zná rozměry vozu, nepustí Vás pod nízký most. Přehrává rádio, CD, DVD, USB. Obsahuje i couvací kameru. Pokud by se Vám 44 tis.Kč zdálo hodně, je možné uvažovat o multimediálním systému jiného výrobce - nebude umět rozměry obytného vozu, bude nutné připojit couvací kameru - dá se ale ušetřit.
 • Nástavbová klimatizace? Zde není jednoduchá odpověď. Přijde na 55 tis.Kč, funguje pouze při připojení na 220V. Po většinu roku ji nepotřebujete a přesto ji vozíte. Asi takto - pokud jste příznivci letního cestování k moři a trávíte tam mnoho týdnu v kempech, pak určitě ano. Pokud se ale raději touláte po celé Evropě, často stojíte mimo oficiální stání, více cestujete mimo hlavní prázdniny, pak je na zvážení, jestli je to nutné. Usnadnit rozhodnutí Vám může fakt, že je možné ji kdykoliv dodělat.
 • Markýza? Říká se, kdo nerozbalí markýzu, ten nebydlí;-) Ano, markýza je víceméně povinná součást každého obytného vozu. Kromě vyloženě zimní sezóny se vždy najde využití.
 • Dle našich cestovatelských zkušeností Vám jednoznačně doporučujeme objednat tyto další doplňky:
  • Skládací roletový systém na okna v kabině
  • DuoControl se systémem CrashSensor
  • Okna s bezpečnostními rámy
  • Přídavné pásy pro protisměrnou lavici (5.a 6.cestující)
  • Přídavné textilní skříňky
  • Nosič kol - můžeme doporučit osvědčený model Thule
 • Pokud chcete mít přístup do garáže z obou stran vozu, určitě využijte paketu GP - se slevou 10 tis.Kč získáte navíc úložný prostor a poutací lišty pro upevnění nákladu.
 • Dle Vašich cestovatelských preferencí můžete zvažovat tyto doplňky:
  • Tažné zařízení - povezete loď, nebo vozík s motorkou, či držák na skútra na kouli
  • Rozšíření sezení a stolu pro 6 místné alkovny - pokud opravdu budete cestovat v šesti
  • Druhé okénko v alkovně - někdo je rád, že vidí na obě strany, někomu naopak vadí, že nohama "kope" do okna
  • Okénko v koupelně
  • Skládací dvířka do sprcháče
  • Podlahové topení

Není snadné se vyznat v cenících a prvcích výbavy - kontaktujte nás zde.

Ceník nejprodávanějšího modelu alkovny pro 6 osob A694G

Základní cena včetně DPH - 1.530.436 Kč.

Obvykle nikdo si vůz v základní ceně nekoupí, teprve dodatečnou výbavou získáte všechny užitné vlastnosti a výrazně vůz zhodnotíte.

Cena jedné z možných optimálních konfigurací - 1.843.556 Kč.
(130PS, automat, paket AVP, CKP, GP, skládací roletový systém, přídavné pásy, navigace Zenec s couvací kamerou, bezpečnostní okna, markýza, textilní skříňky, DuoControl)

Chcete kompletní ceník - najdete zde.
Máte nabídku jiného výrobce - můžeme společně porovnat - kontaktujte nás zde.
Chcete si vůz vyzkoušet - rádi Vám jej půjčíme.

Doložnost této konfigurace 396 kg (do výpočtu hmotnosti je již započítáno 50l vody, 90% paliva, řidič-75kg, 1 propan lahev, povinná výbava).
Uvedenou doložnost tak využijete pro zbylých až 5 osob a náklad.

Jak moc je důležitá doložnost? - kontaktujte nás zde.

 

Na co cestovatelé často zapomínají?

Mozky máme plné informací, ač neradi, často na něco zapomínáme. Pošleme Vám vyladěný check-list podle kterého si sbalíte raz dva a na nic nezapomenete.

Zlákala nás výhoda obytných vozů - že odpadá nutnost podrobně plánovat a nutnost plán dodržovat :-) prostě můžete přespat kdekoliv a kdykoliv, zdržet se kde se vám líbí a nebo zase odjet dřív, když chcete.
Půjčovnu ChciObytnak známe i z jiné jejich činnosti a můžeme potvrdit skvělé zkušenosti.
V minulosti jsme již s obytkami jeli, tato byla perfektně vybavená i pro zimní provoz. Výborný byl automat.

Petr Kosek, Liberec www.nalehko.com

Toužili jsme po nezávislém cestování na velké vzdálenosti při zachování maximálního komfortu celé rodiny. A také rád řídím :-) ChciObytnak jsem si vybral z důvodu poměru ceny a kvality, líbilo se mi provedení vozu a jeho mládí. Potěšila mě kvalita zaškolení a perfektní čistota předaného vozu. Vyhovovala mi i automatická převodovka. Určitě mohu doporučit ;-)

Josef Krulich, Děčín

Chtěli jsme splnit sen našich dětí. Cestovat obytňáčkem. Spát nadivoko. Byli jsme velmi překvapeni, jak perfektně může být takový auťák vybaven - prostě tam bylo všechno. I prostoru pro naši 4 členou rodinu bylo víc než dost. Trochu jsme se báli, jak to uřídíme a přitom to nakonec byla hračka.

Marek Svačinka jednatel Gerotop s.r.o.

Zajímá mě o karavaningu

Co nás přivedlo k obytce? Touha po dobrodružnější formě cestování s dětmi a pocitu volnosti.
Co nás potěšilo? Těšilo nás vlastně vše. Výbava a i komfort při cestování byl parádní.

Petr Gänsel, Chrastava

Chci získávat akční nabídky půjčovny obytňáků.

Za určitých podmínek může být nabídka na půjčení cenově zvýhodněná. Chcete být mezi prvními, kdo to bude vědět?

Chtěli jsme zkusit cestování bez omezení ubytováním. ChciObytnak.cz jsme si vybrali pro jejich blízkost, půjčují nové vozy a mají zajímavé ceny při včasném objednání. Potěšila nás i možnost zobrazení obsazeností vozů až na rok dopředu. Byli jsme nadšeni výborným stavem vozu a přístupem majitelů.

Josef Havel, Ústí nad Labem

Toužili jsme po nezávislosti na cestě a možnosti procestovat během dovolené více míst. Byla to naše první zkušenost a proto jsme ocenili profesionální přístup. I cena byla zajímavá s ohledem na výbavu a prostornost vozu, kde se opravdu myslí na vše.

R.Č., Růžová

Chtěli jsme vyzkoušet kempování v kombinaci s komfortem. Na ChciObytnak jsme měli dobré reference a nabídli nové a velké auto. Překvapil nás full service včetně ručníků, čaje, koření atd. Prostě hotel na kolech:-) Osobně bych raději auto s manuálem, ale jinak byl polointegrál dokonalý.

Daniel Galandr, Liberec

Elektrokolo, karavaning a předsudky.

Mnoho lidí si myslí, že elektrokola jsou pouze pro důchodce nebo invalidy. Že to je trochu ostuda pomáhat si elektřinou. NENÍ TOMU TAK :-) Bezva užitek přináší elektrokolo párům, kde jeden z páru není takový vytrvalec a vrchař. Typická situace, kdy muž je pomalou jízdou znuděn a žena tou samou jízdou únavou již skoro nevidí, vůbec nemusí nastat.